LBS 31. Zinātniski Tehniskā konference “Betona ilgmūžība un ilgizturība”
2023.g. 23. novembrī

Rīga Islande Hotel

LBS 31. Zinātniski Tehniskā konference veltīta, lai apskatītu dziļāk betona ilgmūžības un ilgizturības jautājumus. Bieži projektējot betona un dzelzsbetona konstrukcijas kā vienīgo kritēriju norāda betona spiedes stiprības rādītājus. Taču, lai nodrošinātu betona ilgizturību un projektētais betona konstrukcijas kalpošanas laiks atbilstu reālajam, ir jāņem vērā vides apstākļi, kurā betona konstrukcija atradīsies lietošanas laikā. Pretējā gadījumā nākas saskarties ar to, ka betona konstrukcijām, kurām projektēts kalpošanas laiks, piemēram, 50 vai 100 gadi, remonta darbi ir nepieciešami jau pirmajos 5 – 10 kalpošanas gados. Šādā veidā netiek ievēroti ilgtspējas principi, uz ko tiecas nozare, jo betons un dzelzsbetons pieder pie materiālu grupas, kura saražošanas laikā tiek ģenerēts ievērojams daudzums CO2 izmešu.

Konferencē gan akadēmijas, gan industrijas pārstāvji ziņos par betona ilgizturību un faktoriem, kas to nosaka un ietekmē. Plaši apskatīs sārmu-silikātu reakciju radītos bojājumus betonam, ņemot vērā reģionā pieejamos minerālmateriālus (Latvija, Lietuva, Skandināvija). Tāpat tiks ziņots par betona salizturību, karbonizāciju un hlorīdu jonu difūziju. Dalība konferencē ir unikāla iespēja vienas dienas laikā iegūt vispusīgu ieskatu betona ilgizturības jautājumos, to ietekmējošos faktoros, kas ir specifiski reģionam, kā arī piekļūt unikāliem pētījumu rezultātiem, pieredzes stāstiem un zināšanām. Konferences programmu skatīt zemāk.

Dalības maksa

Latvijas Betona Savienības biedriem – 5 bezmaksas vietas vienai organizācijai. Pārējiem dalībniekiem: 80, - EUR/1 personai vai 125,- EUR/1 personai ar SIA LBS konsultants izsniegtu apliecinājumu par dalību konferencē. Dalības maksā iekļautas kafijas pauzes un pusdienas, auto stāvvieta (būs pieejama bezmaksas viesnīcas stāvlaukumā, bet vietu skaits ierobežots).

Reģistrēšanās konferencei

Lai piedalītos konferencē nepieciešams iepriekš reģistrēties, aizpildot reģistrācijas anketu. Lūdzam reģistrēties savlaicīgi, bet ne vēlāk par 15.11.2023.                                                                  

31. zinātniski tehnisko konferenci "Betona ilgmūžība un ilgizturība" apmeklēja vairāk kā 170 dalībnieku. Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas akadēmijas un industrijas pārstāvji ziņoja par betona ilgizturības un ilgmūžības noteicošajiem un ietekmējošajiem faktoriem Baltijas jūras reģionā.

Konferencē rādītās prezentācijas apkopotā veidā pieejamas šeit.

Latvijas Betona Savienības organizētās 31. zinātniski tehniskās konferences lieldraugs

Galerija

Fotoattēli no 31. zinātniski tehniskās konferences "Betona ilgmūzība un ilgizturība"