Stājas spēkā standarts LVS 156-1:2022
Standartā ir veiktas vairākas izmaiņas: definētas testēšanas metodes un noteikti kritēriji, lai novērtētu minerālmateriālu sārmu-silikātu reaģētspēju, precizēti nosacījumi betona temperatūrai, aktualizēta 3. tabula. Prasības svaiga betona sastāvam un sacietējuša betona īpašībām, veiktas izmaiņas punktā 5.5.5. Salizturība un pirmo reizi Latvijā ir definētas betonam salizturības prasības atkarībā no projektētā betona konstrukcijas kalpošanas ilguma. Standartu LVS 156-1:2022 var iegādāties Latvijas Valsts Standarts mājas lapā.
Kā deklarēt vides iedarbības klases betonam?

Lasiet jaunākajā žurnāla "Būvinženieris" izdevumā par zaļo betonu
Kas ir zaļais betons? Kādi pasākumi ražošanas procesā jāievēro, lai betonu varētu saukt par zaļo betonu un kā šīs izmaiņas ietekmē svaiga, sacietējuša betona īpašības un sniegumu dzelzsbetona konstrukcijās apskata raksta "Soli pa solim betons arī Latvijā kļūst zaļāks" autori - Asoc.prof., Dr.sc.ing. Rolands Cepurītis (Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju univeristāte, SIA Primekss tehnoloģiju direktors, Latvijas Betona Savienības valdes priekšsēdētājs) un Krišjānis Grinšpons (SIA Primekss vecākais betona tehnologs). Ar rakstu iepazīties var šeit Soli pa solim betons ari Latvija klust zalaks_Buvinzenieris_2023_Nr.91
Sākusies pieteikšanās apmācību kursiem "Betonēšanas pamati"
Betona un dzelzsbetona konstrukciju kvalitatīva izgatavošana ir prasme, kas jāmācās, lai izgatavotās konstrukcijas un izstrādājumi būtu ilgmūžīgi. Šobrīd ir lieliska iespēja to apgūt un pieteikties apmācībām Rīgas Celtniecības Koledžā, kuras uzsāksies 27. martā. Ir atvērta pieteikšanās līdz 24.03.2023. uz apmācībām “Betonēšanas pamati”. Pieteikšanās izmantojot saiti: https://forms.office.com/e/m90s3U9MTm Apmācību mērķis ir sagatavot būvdarbu veicēju - betonētāju, kurš spēj saskaņā ar darba uzdevumu ēku un inženierbūvju būvdarbos veikt betona un dzelzsbetona konstrukciju betonēšanu, kā arī izgatavot dzelzsbetona konstrukcijas ražotnē. Apmācību rezultātā tiks izsniegta Rīgas Celtniecības koledžas apliecība par kursa apguvi. Apmācību programma ietver 36 stundas teorija; 4 stundas prakse koledžas laboratorijā; 40 stundas prakse būvlaukumā. Programma ietver gan betona mācību (Betona veidi un standarti; betona sastāvdaļas; svaigs betons; sacietējis betons; betons ar speciālām īpašībām; betona atbilstības kritēriji un atbilstības kontrole), gan dzelzsbetonu (Ievads, stiegrojuma montāža, veidņošana, betona iestrādāšana, betona izturēšana, atveidņošana, darbu nodošana). Mācību maksa 280.- EUR. Vairāk informācija par apmācību norisi pie RCK projektu vadītājas Birutas Mūrnieces, 26472110.
Latvijas Betona Savienībai pievienojas 2 jauni biedri
Kopumā šobrīd Latvijas Betona Savienībā ir 17 biedri - uzņēmumi un akadēmiskās iestādes. Betona savienības biedri aktīvi iesaistās biedrības darbā, lai sasniegtu biedrības mērķus, kā arī darbojās biedrības tehniskajās komitejās. Lai kļūtu par betona savienības biedru dodieties uz sadaļu Biedri un aizpildiet pieteikuma anketu, piedalieties nozares sakārtošanā un uzlabošanā, lai veicinātu betona un dzelzsbetona nozares attīstību!
Biedri vienbalsīgi apstiprina jauno valdi
LBS 30. zinātniski tehniskā konference pulcē vairāk kā 100 dalībniekus
2023. gada 24. novembrī tika aizvadīta Latvijas Betona Savienības 30. jubilejas Zinātniski tehniskā konference. Tematika konferencē šajā gadā tika vērsta uz betona klimata nospiedumu (CO2 izmeši) un ar to saistītām izmaiņām cementa sastāvā, ražošanas procesā, tehniskajos raksturlielumos. Ar referātiem piedalījās vairāk kā 15 nozares profesionāļi, tai skaitā, asoc.prof., Dr.ing. Rolands Cepurītis “CO2 izmeši (betona) būvniecības nozarē” (Norwegian Univeristy of Science and Technology), Schwenk Latvija Jegors Golubevs “Cementa ražošana, veidi un standartizācija”, Schwenk Latvija Māris Gruzniņš “Cementa zaļais kurss Eiropā un Latvijā”, kā arī prof. Pietro Lura no pētniecības institūta EMPA Šveicē “Carbonation of concrete made with blended cements”. Tāpat konferences ietvaros tika ziņots par LBS tehnisko komiteju (TK01 Salizturība un TK03 Eksponētais betons) darbības rezultātiem. Rīgas Celtniecības Koledžas direktors, Normunds Grinbergs, informēja par apmācību programmu betonētāju kursiem. Tika uzklausītas nozares inovācijas no vadošajiem betona piedevu ražotājiem Mapei un Chryso. Ar pieredzi būvobjektos dalījās MB grupas uzņēmuma pārstāvji, kā arī RB Rail pārstāvji ziņoja par Rail Baltica inženierbūvēs pielietotiem būvmateriāliem un to raksturīgām īpašībām.